פרוייקטים ייחודיים

מופע 'שקולה'

שיתוף פעולה מיוחד בין תלמידי מגמת תאטרון בבית הספר לבין תאטרון מסתורין. תאטרון מסתורין הוא תאטרון חוויה, המתמחה במופעים תלויי מקום, שבהם הקהל עוטף את המופע ואת השחקנים והשחקים עוטפים את הקהל. ליאור אבשלום, שחקן ומורה לתיאטרון בבית הספר חיבר בין שני העולמות ויזם את שיתוף הפעולה. במופע משתתפים שבעה שחקני תאטרון מסתורין ושבעה תלמידים. יחד עם השחקנים, עברו התלמידים הכשרה מיוחדת וסדנאות מגוונות בתחומי התנועה, הקול והפרפורמנס. כמו בכל המופעים של תאטרון מסתורין, תהליך היצירה התחיל מחקירה של המקום בו יתקיים המופע וכך עד מהרה הפך בית הספר עצמו, על החוויות הקשורות בו והרגשות המגוונים והמורכבים שהוא מעלה לתוכן המרכזי של העבודה. בהמשך של תהליך החזרות הממושך והמעמיק בתוך מבנה בית הספר, יצרו התלמידים והשחקנים יחד עם כוריאוגרפים, מוזיקאים, אנשי וידאו ארט, סאונד ומעצבים, עולם אגדתי מופשט וסוריאליסטי, בעל היגיון פנימי משלו.    

לתאריכי המופע ורכישת כרטיסים:

כיתות הוליסטיות

לפני מספר חודשים הוקמה כיתה חדשנית בבית הספר לאחר תהליך משמעותי של בירור הצרכים של בית הספר והתאמה של החדשנות הפדגוגית לבית ספרנו. הכיתה תוכננה על מנת לחזק את האג'נדה הבית ספרית: מרחב כיתתי שיאפשר דיאלוג תוך אישי, בין אישי לימודי ורגשי. מודל הליווי (המחנכים בקדמה) הוא מודל ייחודי שפותח לאורך השנים בבית הספר, המודל מזמין את הדמויות החינוכיות ללוות את התלמידים מתוך תפיסה הוליסטית, ומתוך כך נולדה גם כיתה "הוליסטית", מרחב שנותן מענה לצרכים הפדגוגים, הרגשיים, החברתיים, האישיים והבין אישיים של התלמידים והמורים כאחד.

בחרנו בכיתה י' ככיתת פיילוט, על מנת לאפשר את העבודה בכיתה זו הותאמה מערכת מיוחדת לכיתה: בכיתה עובדים שני מורים בו זמנית, בנוסף יש ש"ש שמלווה את הכיתה באופן קבוע. כיתה זו מתחילה את דרכה בחטיבה העליונה, לפניהם שלוש שנים של למידה, בשנה זו הם מתחילים עבודות חקר, וסוללים את דרכם לבגרות.

מורי הקהילה הם המורים שמלמדים בכיתה י' – הקהילה עובדת על מנת לבנות תכנית עבודה מותאמת לכיתה החדשנית, לעבודה בco, ההזדמנויות החינוכית, הקשיים, האתגרים, אסטרטגיות למידה, אמצעי למידה מותאמים (כמו דפי עבודה, מבחנים, עבודות). מכיוון שהמורים מלמדים גם בכיתות אחרות אני רואה כיצד הידע וההתנסות החדשנית יועבר גם בכיתות בחטיבות הביניים.

מודל הלמידה בשיעור נבנה לפי 3 השלבים של sole: שאלה, חקירה וסקירה. כל השיעורים בקדמה הם של שעה וחצי ולכן ניתן לתת זמן משמעותי לכל חלק.      

סגירת תפריט
נגישות
Open chat
היי
איך נוכל לעזור?